Halıda Küf Lekesi Nasıl Çıka

Halıda Küf Lekesi Nasıl Çıkar ?

Halıda Küf lekesi çıkar mı ?


Halıda Küf lekesi temizlemek oldukça zor bir iştir. Bazen yapılan uygulamalarla çıktığı bazen ise küf lekesi çıkarma nın imkansız olduğu görülmüştür. Halıda küf lekesinin çıkıp çıkmaması aslında halınızın türü, yapısı, ilmik sayısı gibi 10 larca sebebe bağlıdır. Yapılan uygulamalarda bazı halı modellerinde çok rahat çıktığı bazı modeller de de küf lekesi çıkarma işlemlerinin başarılı olmadığı bilinmektedir. 

Halıda küf lekesini çıkarmak için ilk öncelik küfün bulunduğu alanı fırçayla temizlemek gerekmektedir. Sonrasında elektrik süpürgesi ile kuru bir şekilde vakumunu yapınız. Süpürme işleminden sonra sabunlu su yapılarak bez veya sünger ile küflü bölgeyi iyice siliniz. Sonra bir bardak suyun içine yarım limon sıkıp ilave olarak tuz ( yemek tuzu ) ilave ediniz. Yapılan karışımı tekrar bez veya süngerle küflü bölgeye uygulayınız. Bu yapılan karışımda başarılı olunmadıysa sirkeli su deneyebilirsiniz. 3 bardak suya 3 yemek kaşığı sirke ilave edip silme işlemini yapınız. Temizlenen alanı su ile bol durulama yapınız. Sirke kalıntısı kalmaksızın yapmanız gerekmektedir. Ve uygulama yapılan halıyı güneşe gelecek şekilde seriniz. Mümkünse rüzgar da olması gerekmektedir. Halıyı ön lü ve arkalı olarak kurutmasını sağlayınız. Eğer halınız tam kurumaz ise halıda çürüme meydana gelebilmektedir. 

Halı leke çıkarma işlemleri profesyonel müdehale yapılması gerekmektedir. Halınızı riske atmamanız için Edremit in en İYİ halı yıkama fabrikasını tercih edebilirsiniz. 

10 Yıllık deneyim ile sizlere hizmet etmekten gurur duyuyoruz.